Interjú Juhász Tamással, iskolánk volt diákjával, aki 2016-ban szerzett földmérő technikusi végzettséget.

Tudnál mesélni magadról egy kicsit? Ki vagy, honnan jöttél, miért minket választottál?

A nevem Juhász Tamás egy Heves megyei kis faluból jöttem, Tarnaméráról. Középiskolás tanulmányaimat Gyöngyösön a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Károly Róbert Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Közgazdasági, Idegenforgalmi Szakközépiskola és Szakiskola (Akkori nevén KERI) intézményében kezdtem, Kereskedelem Marketing szakon.

1964-ben történt egy szerény kezdeményezés. Az Építésügyi és Városfejlesztési Minisztérium, a budapesti Ybl Miklós Építőipari Technikum és a Borsod megyei Állami Építőipari Vállalat közösen megindította egy osztályban az építőipari technikusi képzést, a Budapesti Ybl Miklós Építőipari Technikum Miskolci Kihelyezett Tagozataként. Működési helye: BÁÉV Munkásszálló, Miskolc, Selyemrét út 1. Az 1964/65-ös volt az első tanév. Az 1965/66-os tanévre már megépült a munkásszálló új szárnya, melynek a földszinti részében kapott helyet külön bejárattal a mi kis iskolánk. Öt tanterem, szertárak, könyvtár, irodák, vagyis csak a legszükségesebbek. A szorongató szükségben azonban találtunk emberséges segítséget is. A munkásszállóban sikerült megoldani a tanulók és az iskolai dolgozók ebédellátását. 1966-ban a József Attila utca és a Baross utca kereszteződéséről a VOLÁN-telep elköltözött, és az erre járók nagy építkezés tanúi lehettek. (Régi szóbeszédekből tudjuk, hogy a háború előtt és alatt egy autójavító műhely működött itt, de a németek páncélkocsikat is javítottak.)