Az elmúlt évhez hasonlóan idén februárban is fogadtunk Törökországból ERASMUS+ mobilitás projekt keretében középiskolás tanulókat. 2017. február 5-én érkezett Miskolcra, két hét időtartamra, 10 informatikus tanuló, hogy ismerkedjenek a magyar oktatási rendszerrel és különböző szakmai és kulturális programokon vegyenek részt. Az első napon bemutattuk iskolánkat és belvárosi séta keretében megtekintették a belvárost. Másnap délelőtt az angol nyelvi órákat látogatták meg, délután pedig tovább ismerkedtek városunkkal. Szerdán Lillafüredre kirándultak, megtekintették a Palotaszállót a vízesést és a függő kerteket. Délután a Célpont Ifjúsági Szervezetet látogatták meg. Csütörtök délelőtt az Adrássy Szakgimnáziumot, a MITISZK-et és az Iparkamarát látogatták meg. Délután a LAPELLA nyílászárókat gyártó vállalkozásnál ismerkedtek a számítógépes gyártásirányítással. Pénteken a BOSCH céget és a Bláthy Szakgimnáziumot tekintették meg.

A hétvégén szabadidős program keretében Budapest nevezetességeit nézték meg.

Hétfőn a MIHŐ Kft. központi számítógépes irányítási, felügyeleti rendszerével ismerkedtek, majd megtekintették a Biomassza Erőművet és a Fazola Szakközépiskolát. Délután a Tapolcai Barlangfürdő európai hírű szolgáltatásait vették igénybe. Kedden ismerkedtek a Rákóczi Megyei Könyvtár informatikai rendszerével, majd a Pannon Tenger Múzeumot tekintették meg. Délután az iskolában szerveztünk részükre sportfoglalkozásokat. Szerdán az iskolában Power-Pointos előadásokat tekintettünk meg a középkori török-magyar csatákról. Délután a Miskolci Egyetem távoktatási módszerével és a Könyvtárral ismerkedtek a tanulók. Csütörtökön délelőtt a Diósgyőri Várat nézték meg, majd az iskolában ünnepélyes keretek között került sor az oklevelek átadására.  Este egy baráti vacsora keretében köszöntünk el új barátainktól azzal, hogy jövőre közös pályázaton veszünk részt.

Kocsis I

Miskolc, 2017.02.21.