erasmus

A Kós Károly Alapítvány a 2016-1-HU01-KA102-022753 számú Erasmus+ program keretében külföldi mobilitásán vett részt.

1

Az Európai Unió tagországai 2017-ben ünnepelik az Erasmus program 30. születésnapját – ez mérföldkő Európa történetében. Iskolánk tanárai a 2016/ 2017 tanévben Erasmus+ program keretében oktatói mobilitáson vettek részt.

A projekt helyszíne Észak-Írország volt.

A projekt partnerintézménye a North West Academy of English, Derry régióban.

A projekt mobilitásának időpontja: 2016. 09. 24. – 2016. 10. 08.

2017.05.10-én  szombaton délelőtt ballagtak el a Miskolci SZC Kós Károly Építőipari Szakgimnáziumának diákjai. A ballagók körbementek az iskola osztálytermein, így búcsúztak is iskolától. Kocsis István tagintézmény-vezető köszöntötte a négy végzős osztály tanulóit és hozzátartozóikat az intézmény udvarán. Kiemelkedő teljesítményt elért  a tanítványoknak átnyújtotta a könyvjutalmakat és okleveleket.

Iskolánk március 14-én tartotta ünnepi megemlékezését. Műsort adtak diákjaink, és a Székelyudvarhelyi testvériskolánk diákjai. A színvonalas műsort köszönjük a résztvevőken és felkészítő tanáraiknak.

csoportkep

Építész tanulóink Balogh László szaktanár irányításával megkezdték a főbejárat melletti vizes blokkok felújítását. Terveink szerint az április 21-én megrendezendő szakmák éjszakája rendezvény időpontjára szeretnénk a munkákkal elkészülni, hogy az iskolánk méltó körülmények között fogadhassa az érdeklődő tanulókat és szüleiket. Intézményünk folyamatosan igyekszik megújulni, a szakmai gyakorlati oktatás keretében hasznos, az iskola érdekeit szolgáló feladatokat végezni.

A diákok is nagyobb örömmel végeznek olyan szakmai feladatokat, amelyet hasznosnak és a termelő munkához hasonlónak tartanak. Az ilyen gyakorlatias feladatokkal tudjuk felkészíteni tanulóinkat, szakmájuk alapos megismerésére, a szakmai gyakorlati fogások elsajátítására. Köszönet az oktatóknak, tanulóknak a színvonalas és hasznos értékteremtő munkáért.

KI

Miskolc, 2017.02.28.

Intézményünk ebben a tanévben rendhagyó módon emlékezett a kommunizmus áldozataira.

2017. február 24-én, pénteken magasabb évfolyamra járó tanulóink a Művészetek Házában megtekintették a Nincs kegyelem c. magyar dokumentum-játékfilmet, amely a salgótarjáni sortűz előzményeit és eseményeit elevenítette fel.

Mindeközben kilencedikes tanulóink az iskola falai között emlékeztek.

Programot Gecse Pálma tanárnő szervezte meg.

A Miskolci Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma tanárai és diákjai 2017. január 27-én, Budapesten színházlátogatáson vettek részt. Az Operettszínházban megnézték a híres Rómeó és Júlia című musicalt Veréb Tamás főszereplésével. Az előadás előtt pedig az MTA könyvtárában megtekintették a Vörösmarty Mihály kézirataiból készült kiállítást.  Nagy élmény volt látni a Szózat első változatának kéziratát. Nagyon tartalmas és élményekben gazdag kirándulás volt.

Program szervezője Dr. Kondrákné Hódi Laura tanárnő volt.