1956-os megemlékezés a Kósban

Az iskolában pénteken - október 21-én - tartottuk az ünnepi megemlékezést. A pénteki nap keretén belül több programot is szerveztünk, ezek a következőképp alakultak.

• 8:00 Kiállítás megnyitó az aulában
  • 9:30 Ünnepi műsor a tornateremben
  • 10:30 Ünnepi műsor a tornateremben
  • 13:30 Részvétel a Csoda ’56,-on.

Miskolc 1956 - kiállítás

Az iskola aulájában a kiállítás megvalósítása a ,,Mérd meg mutasd meg!'' országos térinformatika verseny projektjeként készült el, mely szervesen kapcsolódik az iskolai megemlékezésbe. A projektben a 12 D osztály 3 tanulója Kisfalusi Nikoletta, Jobbágy Márk, Toronya Diána vett részt, Szikói Péter tanár úr vezetése mellett.

Az installáció az aulában ,,kirajzolt'' Miskolc kontúr térkép, mely tartalmazza a főbb utakat, vízfolyásokat és az 56-os események helyszíneit. Az események helyét a térképen piros X jelöli. Ezekhez a helyekhez készültek tablók, melyek próbálják megidézni 56 hangulatát, és pár szóban összefoglalni, hogy mi is történt akkor.

A térkép  elkészítése komoly munka volt. Több mint 180 kitűzött pontot tartalmaz. Méretaránya M=1:3780. Kerülete több mint 16m. Területe 4 m2 körüli.

• Az ötletért köszönet: Gecse Pálma tanárnőnek.
  • A tablókat szerkesztette: Dr. Kondrákné Hódi Laura.
  • A tablókat készítette: Szikói Péter.
  • A kitűzést elkészítette: Kisfalusi Nikoletta, Jobbágy Márk, Toronya Diána.
  • A kiállítást megnyitotta: Kovács Gabriella.

Ünnepi műsor

Az idén is az iskola tornatermében tartottuk az ünnepi műsort. A tornaterem mérete miatt a diákok két részletben vettek részt a megemlékezésen.

A műsor nagyon színvonalas lett. Az idén árnyjáték teremtette meg a hangulatot. A szereplő diákok elmesélték a fontosabb történéseket. Közben hol archív felvételek voltak vetítve, hol árnyjáték volt.

A műsor után megkérdeztem pár diákot, hogy milyennek találták. Egyöntetűen nagyon jónak, és érdekesnek találták. Volt aki most találkozott először árnyjátékkal.

• A műsort szerkesztette és rendezte: Bialkóné Gladics Beáta és Dr. Kondrákné Hódi Laura.
  • Hangosítás és fénytechnika: Záhorczki József.
  • A  műsor szereplői: Visnyiszki Bence, Szunyogh Tamás, Béres Ádám József, Buliska Erzsébet, Ladányi Daniella, Simon Gyöngyi Erzsébet, Szabó Gabriella, Turcsán Gerda.

Csoda ’56,

A Csoda ’56 című közösségi megmozduláson 2007 fiatal együtt mondta el Petőfi Sándor Nemzeti dal című versét Jordán Tamás színész vezényletével. Iskolánkból 87 diák érkezett a rendezvényre.

• Osztályok:  9 A, 9 B, 12 A, 10 B, 14 E
  • Kísérőtanárok: Kovács Gabriella, Bialkóné Gladics Beáta, Simon Zita, Dr. Kondrákné Hódi Laura, Csikai Judit, Kazai Adrienn, Fonalka Viktor, Milánkovichné Czakó Eleonóra.