XXIII. NEMZETKÖZI ÉPÍTÉSZ DIÁKKONFERENCIA

Iskolánkat négy tanulója és három tanára képviselte a Veszprémben megrendezett XXIII. Nemzetközi Építész Diákkonferencián. A diákokok közül ketten, Jaskó Péter és Matyikánics Csaba Kazai Adrienn tanárnővel a "Kápolnák a Kárpát-medencében" című pályázatra az avasi kálvária templomot dolgozták fel. Tablójuk az aulában kapott állandó helyet.

 

Kovács Gergely és Kovács Máté Nagy András tanár úr segítségével a Porta Speciosa "Kapu-kép a környezetemből" című pályázatra készített egy pályaművet.

A konferenciára a  diákokat Kocsis István tagintézmény vezető, Nagy András tanár úr és Simon Zita tanárnő kísérték.

A 2017-2018-as tanévben iskolánk rendezi majd, jubileumi 50. tanévünk rendezvénysorozatában a XXIV. Nemzetközi Építész Diákkonferenciát. A staféta botot iskolánk tagintézmény vezetője, Kocsis István, és Rostás László, MIskolc város főépítésze vették át.