Álmaim okosotthona pályázat

Iskolánk pályázatot hirdet a fenti címmel általános és középiskolás diákok részére. Kategóriánként a legjobb három pályamű értékelésére kerül sor.
Álmodd meg, milyen lesz az otthonod 20 év múlva és adj keretet neki! Ha van egy jó ötleted, valósítsd meg!

A pályázat a beérkezett művekből összeállított kiállítással, díjátadóval zárul.

Eredményhirdetés a Kós-tusán, 2018. december 14-én (péntek). Nyeremények: a pályaművek kategóriánként kerülnek elbírálásra.

kt01

Ide kattintva jelentkezhetsz a pályázatra!

Kósos diákok a miskolci Koleratemető rendbehozatalán

Egy negyed évszázada gondozzák a Csorba tó melletti I. világháborús Koleratemetőt a Kós diákjai a Miskolci Városszépítő Egyesület kezdeményezésére. 1916-ban létesítettek barakkokból kórházat Miskolc szélén, az első világháborúban megsérült frontkatonák ápolására. A háborús sérüléseken túl a korház betegeit a kolerajárvány is tizedelte, közel ezer elhunyt katona van eltemetve a területen.

A kezdeti években a feladatunk a temető feltárása és a halottak napi megemlékezésre a temető méltó állapotba történő hozása volt. Voltak évek, amikor műsort is adtunk és biztosítottuk a halottak napi megemlékezéshez a technikai felszereléseket.

kt01

A Kós diákjai Erdélyben

Székelyudvarhelyi testvériskolánk Miskolcon

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő NEA-NO-18-SZ-0254 pályázata támogatásával a Kós diákjai „26 éve Testvérként” címmel fafaragó táborban vehettek részt a székelyudvarhelyi testvériskolájukban.

A pályázat célkitűzése egy kopjafa megfaragása volt, amely a dicsőszentmártoni intézményesített magyar nyelvű oktatás 145 éve tiszteletére lett felállítva, a magyar bölcsőde és óvoda udvarán. Az épületet a Magyar Kormány vásárolta és újította fel, a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében, a szórvány magyarság helyzetének javítására.

Székelyudvarhelyi testvériskolánk Miskolcon

A Határtalanul program keretében szeptember 24-28 között iskolánk vendége volt a székelyudvarhelyi Bányai János testvériskolánk küldöttsége. Miskolc és környéke értékein túl megnéztük a fővárosunk és Kassa kulturális, történelmi és építészeti értékeit.

Nagyváradi testvériskolánk Miskolcon

A Határtalanul pályázat támogatásával iskolánkban, városunkban járt a nagyváradi Ady Endre Líceum küldöttsége. Megmutattuk nekik városunkat, továbbá egy-egy napot kirándultunk Budapesten és Kassán.

A határtalanul program keretében október 22-26 között Nagyváradon jártunk, testvériskolánknál az Ady Endre Líceumban. Megnéztük Várad építészeti és kulturális emlékeit. Voltunk Nagyszalontán Arany János szülővárosában, Érdmindszenten Ady Endre szülőfalujában, egy-egy nap megtekintettük Aradot és Temesvárt.

Megemlékezés a Koleratemetőben

2018. október 29-én került sor a Csorba tó melletti, idén felújított I. Világháborús Katonatemetőben a halottak napi megemlékezésre és a rendbe hozott temetőkápolna felszentelésére. Iskolánk a várossal karöltve sokat dolgozott a sírok, az emlékművek és a temetőkápolna rendbehozatalán, hogy az méltó legyen a hősök emlékéhez.

Felvidéken jártunk

Felvidéki kirándulás

A Rákóczi Szövetség október 23-i diákutaztatási programja támogatásával 2018. október 19-én a Felvidékre kirándultunk. Losonci testvériskolánkkal Közösen emlékeztünk meg a forradalom 62-dik évfordulójáról. Megtekintettük Losoncot, a Füleki várat és Kassa történelmi emlékeit. A Rodostói ház udvarán megkoszorúztuk II. Rákóczi Ferenc szobrát.